Denní svícení AHD Kit s Tripplingem

 

Denní svícení AHD Kit s Tripplingem

Jednotka denního svícení AHD bez senzoru


Všeobecné informace:

Systém denního svícení AHD (Automatic Halogen Daylight) je způsob využití originálního osazení světlometů pro denní svícení. Modul AHD ve velikosti menší než krabička cigaret, umožňuje svítit jen hlavníma světlama a to bez zadních lamp a podsvětlení přístrojové desky včetně celého interiéru a to vše dle předpisů o denním svícení! Tím vzniká průměrná úspora 10.8A, jedná se pouze o výkonovou úsporu, která nijak fyzicky neovlivní spotřebu, ovšem kladně ovlivní životnost alternátoru, včetně žárovek. Nemusím zde dlouhosáhle hovořit o kladech úspory elektrické energie v zimním období, kdy je nutné mít co nejvíce elektrické energie pro nabíjení akumulátoru (viz.krátké starty), jelikož se zde projevuje tepelná závislost vnitřního odporu baterie. Vnitřní odpor baterie by měl být v ideálním případě roven 0 Ohmů, jen tehdy poskytne baterie maximální výkon!

Vzhledem k tomu, že hlavní "potkávací" světlomety mají v každém světle halogenovou žárovku výkonu 55W/12V, což je v součtu 110W, tak není příliž hospodárné uvedenými žárovkami permanentně svítit. Výkon denních světel postačí pouze poloviční i menší, proto bylo zvoleno digitální řízení výkonu dálkových halogenových žárovek z 55W na cca 13W při denním svícení, jedná se pouze o přibližnou hodnotu! Může se stát, že výrobní nastavení svitu dálkových žárovek v denním režimu může nepříjemně oslňovat. Důvodem je odlišná konstrukce Vašeho světlometu, respektive jiný geometrický tvar paraboly. Tento problém byl odstraněný režimem "učení", kde si velmi jednoduše můžete zvolit intenzitu svitu dálkových žárovek v denním režimu. Dálkové žárovky byly zvoleny pro vyšší výšku osvětlení, neboť se snížil výkon žárovek. Funkce dálkových světel není omezena. Životnost žárovek není ovlivněna, množí se spekulace o ovlivnění "halogenového efektu". "Halogenový efekt" je princip funkce halogenových žárovek, který při nižším napětí přestává fungovat. "Halogenový efekt" je narušen nevhodným způsobem řízení výkonu a to především pomocí PWM. Jednotka AHD využívá moderní způsob řízení výkonu tzv. "studenou metodou" a je k žárovkám velmi šetrná.

Funkce jednotky:

Tak jak je z názvu plynoucí, jedná se o modul denního svícení AHD modifikovaného o funkci TRIPPLING. Po nastartování jednotka AHD Future Pack aktivuje digitální regulaci výkonu 55W dálkových žárovek s výkonem pouze cca 13W. Funkce dálkových světel není omezena! Při aktivaci směrového blikače se výkon příslušného světla sníží, až na cca 5W pro lepší viditelnost směrového ukazatele. Po vypnutí směrového blikače se opět zvýší výkon  na cca 13W. Po aktivaci hlavních světel, nebo vypnutí motoru, dojde k automatické deaktivaci režimu denního svícení, dle vyhlášky. Jak již bylo výše uvedeno, jednotka AHD Future Pack je doplněna bezpečnostním prvkem TRIPPLING nejen pro Vaše pohodlí. Tuto funkci nabízí většina nových vozů. Nyní není nutné při změně směru "zacvakávat" páčku směrových světel, stačí pouze jen lehce "brnknout" a procesor jednotky AHD Future Pack zajistí tři bliknutí příslušného směrového blikače. Jednotka převzala neoficiální název TRIPLING, což je v překladu „trojnásobný“. Oficiální název je TRIPPLING, který jsem z důvodů registrace ochranné známky nevolil. Pomocí funkce TRIPPLING bude lépe rozeznatelná a tím i bezpečná Vaše změna směru jízdy. Součástí balení je jednotka AHD, návod k instalaci a všechny nutné konektory. Tato jednotka je plně zaměnitelná se starší jednotkou AHD bez světelného senzoru!

 

 

Diskuze na tuto problematiku + Vaše videa:

Odkaz na fora: Odkaz na Vaše videa:
* Volvo forum Hyundai i30
* Svedske tanky VW Golf
* Subaru forum  
* Hyundai club  
* Transporter club  
* VW Club  
* TDI Tuning  
* Toyota club  
   
   
   
   


 

Naše cena: 2 080,-
Dostupnost: Vyrábí se po objednání

Kontakt

Pondělí - Pátek:
od 8.00 - 17.00

tel: +420 777 875 098
email: cybertronic@email.cz

© 2012 Cybertronic-labs.cz | Vyrobili: Prezentuji.cz - tvorba webových stránek