Bezpečné brždění ESB Kit

 

Bezpečné brždění ESB Kit

Bezpečné brždění ESB

Systém ESB (Emergency Safe Bracking) zvyšuje bezpečnost v silničním provozu starších vozů. Jistě se Vám již stalo, že jste museli náhle prudce zastavit vozidlo a hned na to jste zapínali výstražná světla. Aktivace výstražných světel dává najevo, že stojíte, nebo že se něco děje. Ostatní řidiči okamžitě reagují a usměrňují svá vozidla dle situace. Takový manévr je znám především z dálnic. Nevýhodou je, prodleva zapnutí výstražných světel, jelikož v krizové situaci se řidič jako první soustředí na brždění, poté zapíná výstražná světla. Nové modely vozů tuto funkci mají již od výroby. Proto vznikla jednotka ESB, která měří přetížení ve zvoleném směru. Po překročení prahu přetížení jednotka ESB automaticky aktivuje výstražná světla.

Funkce jednotky:

Jednotka ESB byla primárně navržena pro jednoduchost zapojení, tak jak ukazuje schéma zapojení v dokumentaci výrobku. ESB je zabudováno do poměrně tuhé plastové krabičky s otvory pro pevné přišroubování. Přišroubování k pevnému dílu vozu je velmi nutné, jelikož se měří přetížení při brždění ve směru jízdy, je nezbytné jednotku ESB instalovat tak, aby šipka vypálená na ESB byla po směru jízdy! Nepoužívejte k přichycení ESB "zdrhovací" pásky, jednotka musí být pevně přišroubovaná!  Při brždění jednotka permanentně měří úrověn přetížení a porovnává ji s údaji v paměti. Pokud bude přetížení větší, než je práh přetížení nastaven od výroby, jednotka ESB okamžitě aktivuje výstražná světla. Deaktivace proběhne automaticky při rozjezdu ve směru jízdy, nebo manuálně Vašim ovladačem výstražných světel.

 

Modul ESB je nyní vyráběn pro firmu TSS Group (KEETEC), která se stará o reklamu a prodej. Zboží můžete zakoupit u nás, nebo zde: TSS Group

 

Parametry:

Napájecí napětí: 8-24V
Klidový proud: 0,001A
Režim učení Ano
Spínací proud: 500mA max!
Optické oddělení: Ano

 

 

Naše cena: 1 399,-
Dostupnost: Dočasně nedostupné

Kontakt

Pondělí - Pátek:
od 8.00 - 17.00

tel: +420 777 875 098
email: cybertronic@email.cz

© 2012 Cybertronic-labs.cz | Vyrobili: Prezentuji.cz - tvorba webových stránek